Více informací

Zpět na výpis novinek

German Throwdown je za námi a Češi na něm zanechali obrovskou stopu

O víkendu 12. – 13. listopadu se konal v německé Mohuči jeden z největších CrossFit závodů v Evropě vůbec a skrz online kvalifikaci se sem podařilo probojovat hned několika českým závodníkům a závodnicím.
Všichni naši závodníci a závodnice podali neuvěřitelné výkony a několika z nich se podařilo dosáhnout na medailové umístění.

Nejlépe ze všech si vedla Veronika Voříšková z Crossfit Plzeň, které se povedlo vyhrát kategorii Teens a Jiří FormánekCrossfit Zlín, který vyhrál svoji kategorii Master Male 40-44 let.

Veronice se v našlapané konkurenci povedlo vyhrát poslední dva eventy a nejhorší umístění v jednotlivém eventu, které zapsala, bylo páté místo, což je opravdu úctyhodný výkon. Navíc jeden z dvou eventů, které se ji podařilo vyhrát, obsahoval netěžší možné prvky – bar muscle ups a chůzi po rukách.
Veronika předvedla neuvěřitelný výkon a moc jí budeme fandit při kvalifikaci na CrossFit Games 2022.

Veronika Voříšková

Veroniky pocity ze závodů
„Celkově závody byly moc pěkně připraveny. Všechno bylo ve správný čas. Co se týče mých výkonu.. nic takového jsem necekala. Poslední dobou to nešlo podle planu. Vlastně jsem ani nevěděla, jestli pojedu, takže jsem příjemně překvapena. Workouty mi docela sedly všechny ale hlavně dva poslední.”

V této kategorii závodila také Anička Kremličková, která skončila na celkovém 4. místě, když byla pouhých 5 bodů od medailového umístění a taky Nina Dudriková, která skončila na celkovém 9. místě.

Nina Dudriková

Dalším medailistou byl Adam Ondroušek z CrossFit Hometown, který skončil na 3. místě v kategorii Intermediate. Luxusním způsobem se mu podařilo ovládnout 3. Event, kde závodníci šli tzv. Speed Thruster Ladder a on ho zvládl nejrychleji ze všech.
Vyhrát se mu také podařilo poslední finální event, který se skládal z rope climbu a overhead squatů.

Adamovy pocity ze závodu
„German Throwdown už má svojí tradici, takže to byla záruka kvality a letos to byla jasná volba. Potvrdilo se mi to i na místě - organizace závodů byla na jedničku, všechno běželo jak mělo. Aréna, zázemí pro atlety, warm up zóna apod. na profesionální úrovni, jako bonus k tomu všemu byl online přenos na Youtube z několika kamer v aréně, takže i všichni doma mohli sledovat naše trápení. WODs byly podle mého postavené komplexně - od dlouhého kondičního AMRAPU přes silový Thruster speed ladder až po gymnastický sprint. V naší kategorii bylo čelo leaderboardu dost vyrovnané a o celkovém umístění rozhodlo až finálové WOD, které jsem vyhrál a urval si tak 3. místo - díky organizátorům za rope climby :-))
Celkově jsem si závody maximálně užil, celý víkend bylo v aréně vyprodáno, takže atmosféra byla neskutečná. Příští ročník můžu doporučit, sám to určitě zkusím zas.”

Velký úspěch zaznamenal reprezentant CrossFit GTPS Plzeň Martin Feiferlík, který skončil na celkovém 3. místě v Elitní kategorii.
Tomu se podařilo vyhrát dva eventy, a to nejdřív Speed Thruster Ladder, kde absolutně dominoval a následně i event s názven Dead Ball, který se skládal z wall ballů a deadliftů se 165 kg činkou.
Martin v těchto dvou eventech porazil také účastníka CrossFit Games Luku Dukice, což je velký úspěch.

Martin Feiferlik

Martinovy pocity ze závodů
„Upřímně jsem ani nevěděl, jestli odjedu protože týden dopředu jsem měl rozvrtanou pusu v rámci zubu, ještě ve čtvrtek mě to dost tahalo, ale rozhodl jsem se že to prostě zkusím. Pátek jsem přijel, registračka, závody skvěle zorganizovaný.  Co se týče covidu, bylo to ošetřený, že všichni atleti a divácká scéna museli být naočkovaný. Nicméně skvěle připravená aréna co se týče pro atlety, včetně warm up zóny, včetně relax zóny, zázemí, vše bylo přístupné zdarma, takže super organizace.”

V elitní kategorii se také představili další dva Češi. Áron Lisý z Hradce Králové, který skončil na celkovém 17. místě a Marko Mečava, který skončil na celkovém 38. místě.

Další závodnicí, reprezentující Česko byla Ria Hrušovská z CrossFit Hometown, která skončila v kategorii Master Female 35-39 let na celkovém 6. místě a finále jí tak uteklo jen o kousíček.

ria

V kategorii Master Male 35-39 se předvedl Tomáš Šleis z Crossfit GTPS, kterému také bohužel o jedno místo uteklo finále.

Vyhrát se podařilo svoji kategorii Zlínskému Jiřímu Formánkovi, který zaznamenal hned 4 vítězství v jednotlivých eventech a nekompromisně vyhrál kategorii Master Male 40-44 let.

German Throwdown byl určitě úspěšná pro všechny naše reprezentanty a my se moc těšíme na jejich výsledky v následujícím ročníku.