Více informací

Zpět na výpis novinek

Můj první CF závod v CrossFit Los Podolos.

Rád bych shrnul a přenesl na „papír“ své zážitky z prvního závodu. Ti z vás, co už jste byli na mnoha závodech třeba tímto zavzpomínáte na ty vaše první a snad se nějaké vzpomínky budou shodovat.

Začalo to velmi nevinně. Telefon crrr, na druhé straně Petr Špaček a hned v první větě, co dělám v sobotu 26.11.? Gym slaví 3 roky a pořádá své malé závody, na které mne zve.
V tu chvílí jsem měl zrovna dobrou náladu a tak jsem řekl, že do toho jdu!

Asi bych měl ještě před tím zmínit, že moje pravidelnost cvičení je asi tak 14x za rok po dobu cca 8 let. Takže nic moc!

Do závodů jsem ale intenzitu zvýšil a za 3 týdny jsem byl na 4 společných lekcích a před závodem jsme si na open vyzkoušel všechny možné cviky, které by v kategorii Hobby mohly být, aby mě něco nezaskočilo. Například šplh :)

K tomu závody byly týmové a já měl dostat parťáka až ráno na místě v den závodu.
Kdo to bude? Nechci mu to kazit!
Petr mě uklidnil tím, že si prý klade stejné otázky :)

Byl to Karel a byl to sympaťák a ještě jednou mu děkuju, že mi dělal v týmu dobrého parťáka!

Závody po registraci a briefingu začaly přesně v 10:00 a celý den vše běželo na čas. Už chápu, proč závodníci na některých závodech nadávají, že se nedodržuje čas! Vědět, kdy se nastupuje, abych se připravil, mi přišlo velmi důležité.

První WOD byl amrap na 15 minut. Veslo 40cal, 30x synchro swiny 20kg, 20 wall walk.

WOD 1

Předem jsme s Karlem zvolili taktiku, že pojede veslo víc než já, protože je silnější a také u swingů bude koukat na mne, abychom jeli synchro. Také jsme v tom dělali pravidelné pauzičky :), čímž jsme se i začali lišit od ostatní týmů, které stále kamsi pospíchaly. Vždyť na to máme 15 minut!!
Všiml jsem si, že naší rozhodčí občas cukal koutek při mém zvolání „pauza!“ :) Ale my do toho dávali opravdu všechno!
Wall walk šly docela dobře, ale po swingách daly zabrat.
Nová zkušenost byla, že veslo se vyplatí víc narvat, protože při lážo-plážo výkonu ty calorie nabývají dost pomalu.

Druhý WOD byl na čas 5-4-3-2-1: Rope climb + 50-40-30-20-10 wall ball 9 kg.

WOD 2

Tady jsem byl rád, že lano drželo líp než v CrossFit Strahov, kde jsem na závod trénoval a tak jsem většinu šplhu udělal já. Karel zas sázel většinu wall balů.
Přeci jen už to byl druhý WOD, víc jsme věděli, co nás čeká, tak to šlo líp.

Po pauze a dalším briefingu nás čekaly poslední dva WODy.

Třetí WOD se jel 21-15-9: Partners deadlift 120 kg a pak synchro burpees over bar, a aby to nebylo všechno, tak ještě shyby.

WOD 3

No, z tohoto workoutu jsem měl největší obavy. Mrtvý tah jsem trénoval s 60 kg a zkusil jsem si i 70 kg pro pocit.

Naštěstí jsme jeli sychro na jedné ose a váhu si rozložili do 4 pařátů. Aby se měla naše rozhodčí čemu smát, rozdělil jsem mrtvé tahy a jeli jsme je po třech s krátkou pauzičkou. Ano, ještě jsme zvedali, zatímco ostatní už jeli shyby, ale pochybuju, že měli větší radost než my! I tento WOD jsme si skvěle užili, přestože třeba angličáky přes osu jsme dělali prvně.
U angličáků jsme funěli asi tak stejně a shyby jsme střídali myslím po pěti a ty poslední možná i po třech :)

Při čtvrtým a posledním WOD jsem cítil nejvíc pocit závodění a dávání do toho všeho, co zbylo.
Jela se tři kola (pokud se stihnou v TC:) 20-25-30 toes to rings / plank a pak 30 cal. na kole.

WOD 4

Na toesty jsem se těšil, ty jsem jednou už před tím dělal a bylo to dokonce ve stejném Gymu na první zdarma lekci. Plank mě nebavil, tak ten dělal většinou parťák Karel :) A zároveň kolo jel také primárně on, neboť je aktuálně fanouškem do cyklistiky, tak to má natrénovaný.

Ty poslední toesty byly už na krev a tak jsem cítil, jak chci, ale kdesi mi už signalizuje červená kontrolka, že už nemůžu. Ještě poslední zhoupnutí a dokopnutí nohou do kruhů a hop dolů.
TC: jsme využili celý a zbývalo nám ke splnění WOD už jen 30 cal. na kole.

A je to hotové!

Atmosféra závodů mi byla moc příjemná. Byl klid, se soustředit na závod, vzájemně komunikovat v týmu a s rozhodčím. Hudba nebyla příliš nahlas, za což byli rádi i jiní závodníci.

Bylo moc fajn, když během odpočívání prošel někdo kolem nás a říkal, že jsme jeli dobře atd. Moc nás to potěšilo! Asi bylo přeci jen vidět, že to byly naše první závody :) O to ale víc je hezké, že se tam sešla taková milá parta lidí!

Během celého času bylo závodníkům nabídnuté malé občerstvení s vodou, čehož jsem rád využil. Díky!

Když to všechno sečetli, došlo na vyhlašování a předání cen. Já jsem přivezl z naší prodejny malé pozornosti, které jsem měl tu čest osobně těm nejlepším předat.

Nakonec, co se nestalo. Jednu cenu jsem předat nemohl. Protože my byli druzí!
Nejdříve jsme tomu nemohli uvěřit, protože náš výkon tomu příliš nenasvědčoval. Ale byli jsme jen dva týmy v kategorii Hobby ve složení muž+muž. Takže se z toho udělalo krásné druhé místo!!! A my máme i krásnou věcnou vzpomínku na naše první CF závody.

Po předání cen byl ještě raut a chill v gymu.

Závěrem bych chtěl moc poděkovat Petrovi Špačkovi, že mi tenkrát zavolal a povzbudil mě do této mé první zkušenosti. A samozřejmě velké díky také patří mému parťákovi Karlovi, se kterým jsem odjel všechny čtyři WOD a dostal se až na stupínek.