Více informací

Zpět na výpis novinek

Strongman Kralupy 2018

V pátek 10. června se v městěčku Kralupy nad Vltavou stejně jako každý rok uskutečnilo klání strongmanů, které pořádal Strongman tým Kralupy se Zdeňkem Tuháčkem za podpory Radka Hyského. Hlavním rozhodčím tohoto klání byl český PROFI strongman Mari Zvrtek. Závod probíhal na Náměstí J. Seiferta v prostoru před kinem Vltava a barem Barakuda. Celý závod probíhal za krásného letního počasí, díky němuž se závodníci při nelehkých disciplínách pořádně zapotili. Klání v Kralupech obsahovalo hned několik kategorií, jimiž byly:

-          Strongwoman

-          Strongman příchozí

-          Strongman U105 (kategorie do 105kg)

-          Strongman pozvaní (siláci z Open kategorie)

Kategorie příchozí je určena pro nové nadšence silových sportů, kteří si chtějí vyzkoušet jaké to je, zkusit využít svoji sílu na zdolání netradičních disciplín a zároveň strongman sport jako takový. V této kategorii startovalo dohromady hned 10 závodníků. V kategorii strongwoman se mezi sebou utkalo 7 závodnic. A v kategorii U105 a OPEN poměřilo ve shodných disciplínách síly dohromady taktéž 7 závodníků, z nichž 3 spadali do kategorie U105 a 4 do OPENu. Pro Kategorii U105 to byl zároveň první závod jejich poháru.

Pro závodníky z kategorie U105 a OPEN bylo připraveno náledujícíh 5 disciplín:

-          Track pull – tahání kamionu o hmotnosti 8 t na čas

-          Overhead medley – tlaková kombinace nad hlavu na čas, kdy závodníci nejprve museli vyrazit 120 kg na axle ose a následně udělat 2 opakování s obří jednoručkou o hmotnosti 50 kg

-          Farmer’s walk – přenášení železných kufrů o hmotnosti 2 x 110 kg na vzdálenost 50 m

-          Long bench press – benč s kládou o hmotnosti 130kg na maximální počet opakování

-          Loading race – vykládání sudu o hmostnosti 100kg, který závodníci ze všeho nejdříve museli přenést 10 m, následované vykládáním atlasových kamenů o hmotnostech 115 a 120kg

A jak tedy souboj v nejtěžší mužské kategorii probíhal?

Track Pull

V prní disciplíně na závodníky čekalo tahání 8 t vážícího kamionu na čas. Nejrychlejší v této disciplíně byl Petr Pastyřík, druhý nejlepší čas se podařilo zapsat Pavlovi Brůžovi a body za třetí místo ukořistil nejtěžší ze závodníků Marek Urbánek.

Overhead medley

Úkolem druhé disciplíny bylo nejprve zvednout ze země a následně vyrazit nad hlavu 120kg na tlusté axle ose a poté udělat ještě 2 opakování toho samého ale z 50kg vážící jednoručkou, a to vše v co nejkratším čase. S touto disciplínou si nejlépe poradil opět Petr Pastyřík. Druhé místo v diciplíně bral Zdeněk Mühlhauser. A body za třetí místo vybojoval Pavel Košťál.

Farmer’s walk

Ve třetí disciplíně měli závodníci za úkol zvednout dva železné kufry, každý o hmotnosti 110kg a v co nejkratším čase s nimi obejít ovál o vzdálenosti 50 m. Nejrychlejším závodníkem v této disciplíně byl se slušným náskokem Zdeněk Mühlhauser. Druhý nejrychlejší čas s kufry předvedl Pavel Košťál a jako třetí nejrychlejší donesl do cíle železné kufry Petr Pastyřík.

Log bench press

Na čtvrtou disciplínu byla připravena malá obměna. Oproti většině ostatních závodů, kde se buď železná, nebo dřevěná kláda zvedá ve stoje nad hlavu. V Kralupech dostali soutěžící za úkol zvedat železnou kládu o hmotnosti 130kg v leže na lavičce ve stylu bench pressu na maximální počet opakování. Nejvíce opakování nasázel Marek Urbánek, který kládu vytlačil hned 13 krát. Za ním pak byl s 10 opakováními Petr Pastyřík a body za třetí místo bral Zdeněk Mühlhauser s 9 platnými opakováními.

Loading race

V poslední disciplíně se na závěr závodu závodníci trochu proběhli. Nejprve měli přenést sud o hmotnosti 100 kg na vzdálenost 10 m, tam jej vyložit na podstavec z palet a následně vyložit dvě betonové koule (atlasové kameny) o hmotnostech 115 kg a 120 kg, to vše opět v nejkratším možném čase. Nejrychlejší ve vykládací disciplíně byl Petr Pastyřík, jen o půl sekundy za ním pak Zdeněk Mühlhauser a třetí místo v disciplíně vybojoval Pavel Košťál.