Více informací

Zpět na výpis novinek

Arnold sport festival 2022 s Českým zastoupením

Tento sportovní festival se každoročně koná ve městě Columbus, USA. Hlavním organizátorem a zakladatelem nemůže být nikdo jiný, než samotný Arnold Schwarzenegger. Jedná se o jednu z největších sportovních akcí na světě. Pro vaši představu na Olympijských hrách bývá něco okolo 3000 závodníků, Arnold sport festival dosahuje až na 20 000 účastníků z ve více jak 60+ sportech z nejméně 80+ zemí.

Arnold Schwarzenegger

Hlavním sportem a kategorií je samozřejmě Arnold Classic, který je jeden z nejprestižnějších závodů kulturistů všech možných kategorií. Stejně tak závody Pro Strongmanů, Crossfitu a silového trojboje a desítky dalších disciplín.

Česká republika měla tento rok nové účastnické prvenství. V kategorii The Worlds Strongest Firefighter závodil Mirek Šín. Tato disciplína je určena pouze pro profesionální hasiče z celého světa a lze být pouze vybrán a pozván na tuto akci. Z České republiky byl vybrán právě již zmíněný Mirek Šín z HZS Moravskoslezského kraje, stanice Ostrava, přímo do hlavního závodu a jako oficiální náhradník i jeho kolega Jan Pipiš, HZS Libereckého kraje, ze stanice Liberec.

Oba dva byli vybráni podle jejich dosažených výsledků z předešlých let. Mirek pravidelně vyhrával disciplíny silového trojboje na světových hasičských hrách a Jan se minulý rok stal mistrem Evropy v silových disciplínách FireFit a bodoval i předešlé roky v USA a Evropě.

Arnold Schwarzenegger má hasiče ve veliké úctě a sám za nimi přišel před závody popřát hodně štěstí a poděkovat jim za jejich službu. Následně jim na oficiálním předávání plaket poblahopřál a předal pamětní plakety. Pro každého z účastněných to byl silný moment.

Samotný závod proběhl poslední den festivalu jako jeho závěr. Závodělo se v disciplínách strongmana to přesněji ve čtyřech. První disciplína byl takzvaný ‘’Log Lift’’ o hmotnosti 120kg na 60s, ten kdo zvedl tuto kládu nejvícekrát nad hlavu vyhrává. Druhá disciplína byla pytel s pískem o hmotnosti 120kg. Závodník pytel zvedl na svou hruď a vyrazil vpřed na danou vzdálenost, kdo ušel dál vyhrává. Třetí disciplína byla mrtvý tah 240kg na 60s a závěrem bylo přitáhnout 200kg sáně na laně do cíle. Mirek svým výkonem vybojoval 10. místo. Pro vaši představu byla průměrná hmotnost závodníků cca 140-150kg. Závod nebyl rozdělen do váhových kategorií, závodilo se o absolutně nejlepší výkon. Mirkova body weight byla 120kg

Jan se do hlavního závodu nedostal, pro představu vážil 98kg, všichni závodníci dorazili na místo a svou šanci dostane příští rok. Společně s ostatními závodníky a hlavně Mirkem Šínem se připravoval a spolupráce a výkony hasičů z České republiky jim zajistila pozvánku na příští rok, kde bude závod rozdělen do váhové kategorie do 105kg a nad 105kg.

To znamená jediné, ihned po návratu oba reprezentanti zahájí přípravu na příští rok a my se můžeme těšit co s nasbíranými zkušenostmi dokáží zase za rok.