Více informací

Zpět na výpis novinek

#startupgames 2022 jsou za námi!

Zahájením osmé sezony Bcross Challenge proběhlo na výbornou. Byl to neplánovaný závod s názvem Start Up Games.

Organizátoři si chtěli dát delší pauzu od zimních games, které se konali v prosinci a vynaložit všechnu energii, sílu na plánování letního vrcholu Big Summer Games, které se budou konat 12-14.8. na střeše obchodního centra IGY.

Nabídka přišla teprve měsíc a půl před závody od samotného Výstaviště, místa kde se závod konal.

V areálu probíhala od 12-15.5. výstava Hobby, což je 2 největší výstava u nás a navštíví jí každoročně přes 40.tis návštěvníků.

Na základě vydařených zimních závodů nás vedení oslovilo, zda nechceme zpestřit samotnou výstavu naší akcí. Národní pavilon Z je krásným místem k uskutečnění závodu se skvělým zázemím nejen pro závodníky, ale i fanoušky a organizační team.

Naše odpověď byla jasná, jdeme dotoho!

Teď zpět k závodu...

Celý prodloužený sportovní víkend jsme zahájili závodem pro siláky, kterým jsme věnovali celý páteční den. Mezi disciplíny patřil královský mrtvý tah, velká jednoručka, super yoke a přetáčení pneumatiky.

V závodě poměřilo síly celkem 20 siláků ve 3 kategoriích.

složení disciplín a výsledkový servis najdete na wodcomp

Sobotní den patřil jednotlivcům kategorie SPORT.

Na všech 60 závodníků, čekali 3 workouty a jedno finále pro nejlepších 10 mužů a žen. Hledali jsme nejlépe připraveného atleta z oblasti gymnastiky, kondice a silové přípravy.

Organizace zvolila oproti zimním games odlišnou verzi arény a přizpůsobila se nově zabudované tribuně, která v pavilonu byla letos novinkou a pojme až 400 fanoušků.

První workout se skládal ze tří částí po 4 minutách a vždy mezi koli byla jedna minuta pauza. Začínalo se nevídaným cvikem s jednoručkou devil press 22,5/15kg s přechodem bedny 60/50cm, pokračovalo se na toestobar neboli špičky k hrazdě a končilo se wallbally 9/6kg. Každým kolem se navyšovali počty opakování. Pro přehlednost závodních výsledků a udržení fanoušků v napětí se posouval kužel, který u každého závodníka znamenal v jakém kole se nachází. Nejlépe si s tím poradili Jakub Bečvařík a Lucka Zelenková.

Druhým testovacím workoutem byla síla a práce s vlastní váhou. Šesti minutový time cap najít maximální váhu pro 5 opakování thruster – dřep s výrazem. Následovala minutová pauza a druhým výsledkem byl maximální počet vyšplhaných lan, které bylo ve výšce 4 metů.

Každým heatem se navyšovala váha na čince i počet opakování na laně. Hranice se zastavila u kluků na váze 100kg Mikuláš Pohl a z holek naložila nejvyšší váhu Lucka Zelenková 70kg. Pak přišlo na řadu lano a druhá bodovaná část daného workoutu. Nejvíce opakování běhen tří minut na laně dali shodně Jirka Hanák a Dan Muller s celkovým počtem 16 opakování. Tereza Černíčková byl vítezkou dámské kategorie s počtem 12ti opakování.

Další velkou novinkou bylo propojení veslovacího trenažéru s led obrazovkou, kde mimo aktuální výkon na vesle, běhali i workouty, heaty a vizual games. Foto z workoutu, kde závodníci jeli třetí workout v pořadí a první část byla 1000/800m na vesle.

S tou si nejlépe poradila Tereza Benešovská, která 800m zajela za neuvěřitelných 2:51,1 s. Velký souboj to byl i v pánské kategorii, kde Mikuláš Pohl bývalý profesionální hokejista zajel kilometr na vesle pod tři minuty a na druhé Jirku Plachýho měl náskok čtyři sekundy. Bylo to velké zpestření pro závodníky, jelikož na displeji vesla, měli po celou dobu leadra - vedoucího atleta, časovou ztrátu a další závodníky v pořadí. Tak i fanoušci tento nástroj ocenili a byli opět více vtaženi do závodu.

Ve druhé části začal boj o všechno. Poslední workout před finále. Po vesle, kde byl time cap 5 minut. Začala druhá část, která prověřila silovou vytrvalost a fyzičku atletů. Kombinoval se cvik na čince snatch 50/35 alias trh s angličákem s přeskokem přes činku. Každý kole se ubírali opakování na čince a přidávali se angličáky. Časový limit byl 6 minut.

Z borců si s tím nejlépe poradil Vojta Klenka s časem 4:37s, Luska Zelinková z CF Plzeň s výsledkem 5:25s.

Ze tří workoutů postoupilo do finále nejlepších 10 závodníku z obou kategorií a šlo se pojovat o postup na Big Summer Games!

Workout už měl i těžší složení. Začínalo se na švihadle, kde se muselo naskákat 100 double unders, pak se pokračovalo na 5 kol v kombinaci cviků ch2b/pull, ktb snatch a cal na vesle. Finální cvik na konec byla chůze po rukou pro chlapi 20m a holky 10m. Tady to bylo na úrovni a velmi vyrovnané, fanoušci fandili a závodníci nechali v aréně maximum.

Sobotní den ovládli, tato trojka. Nejvyšší stupně vítězů se zároveň katapultovali na naše letní games!

Ženy                                                                  muži

1. Tereza Černíčková                                  1. Jiří Hanák

2. Lucie Zelenková                                       2. Jakub Bečvařík

3. Jitka Mrázková                                         3. Jiří Hellus

Pokud se chcete poměřit se závodníky, na stránce wodcomp.cz najdete výsledkový servis ze všech wod.

Nedělní team battle!

Třetí den v pořadí byl věnován týmům ve složení dva kluci a jedna holka. Opět ve hře vstupenka na letní games, o kterou bojovalo 30 týmu.

Stejně tak jako u jednotlivců měli týmy tři workouty pro všechny a jeden postupový finálový workout. V součtu 6 bodovaných výsledků před finále.

Pojďte se mrknout na workouty

Celá akce byla v přátelské a pohodové atmosféře, kde bylo vidět jak si to nejen závodníci, ale organizace užívá. Hudební doprovod byl zajištěn od začátku do konce a ze závodníků svými pecky z mixáku dostali naši DJs opravdu vše.

Dj Jirka Ježek nám nastavil laťku hodně vysoko a je naší nerozlučnou jedničkou. Nutno zmínit i dvou MJ Starter a DJ Ramela, který umí a ví co na naše games a závodníky platí.

Složení workoutu jsme domluvili tentokrát s wodmade.com, aplikace na tréninkový systém za kterým stojí naši dlouhodobí kamarádi Páťa, Frencis a Kuba z CF Liberec. Chtěli jsme jim dát šanci, vyzkoušet nový vítr, jelikož v minulém roce pro nás připravovali letní IZS Games s maximálně profesionálním přístupem a nasazením.

Týmový battle byl boj do posledního workoutu, který rozhodoval o vítězi. Každý heat měl parádní atmosféru. My jsme rádi, že můžeme tento sport dostávat do širokého odvětví lidi a prezentovat ho v té nejlepší formě.

První disciplína na úvod kombinovala synchro angličáky a cviky s jednoručkou 22,5/15 kde vždy jeli synchro pouze dva členové týmů. Na tento workout byl časový limit 11 minut, který stihla většina týmů. nejlépe do závodu vstoupil tým Starý a Mladý (Štěpková, Rod, Veselý), který ovládli první disciplínu s časem 9:16,6.

Druhý testovací workout se skládal ze tří částí. Dvouminutové kola wallballů, squat clean – přemístění do dřepu 70/45 a hspu – kliky ve stojce. Celkem dvě kola a rozložení v týmech mohlo být libovolné. Vyhrál tým s nejvíce opakování daných cviků. Nejlépe si s tím poradil tým z Prahy Crossfit South ve složení (Poláková, Klimeš, Hrubý), kteří skončili 1., 7., a 1. místo.

Třetí workout a boj o finále byl na rovných 15 minut. Druhým bodovaným výsledkem byl veslovací trenažér na maximální počet kalorií. Prvním výsledkem byla část I go You go, kde druhý člen týmu jel 12 výskoků na bednu, 9 stoh 45/30kg, 6 ttb, 3 snatch, střídání navazovalo až po celém kole a třetí člen odpočíval. Nejvíce navesloval tým Moose Loose 352 Cal a první část ovládl KAR Strahov 435 opakování.

Do finálového heatu postopilo nejlepších šest týmů.

Tam na ně čekala štafeta, ktb swing, thruster, ch2b/pullups a double unders s časovým limitem 11 minut. Zaslouženě po vyhraném finále na nejvyšší příčku vystoupil tým Starý a Mladý, který byl i vítězem finálovýho heatu s časem 8:45.

Na bednu vystoupili tyto tři týmy. Jak si vedli ve všech workoutech najdete zde.
1.Starý a Mladej - Miloslava Štěpková, Denis Rod, Lukáš Veselý
2. Crossfit South - Lucia Poláková, Jan Klimeš, Martin Hrubý,
3. Jgym masters - Petra Jusková, Radek Hadrovský, Miroslav Skála

Děkujeme všem závodníkům, kteří se přihlásili na naše games a užili si s námi vstup do letošní sezóny. Závod jsme brali jako startovací a všechny inovace necháváme na letní games, kde pracujeme na vrcholu sezóny Big Summer Games.

Mohli jste si také všimnout nového MERCHE, který byl i v nových barvách závodu. Pokud byste chtěli obléknout nejmenší, pořídit si suvenýr nebo podpořit naše games, můžete na stránce vasekmraz.cz.