Více informací

Zpět na výpis novinek

Lowlands Throwdown a Semifinále CrossFit Games 2022

Uplynulý víkend přinesl hned několik závodů a fanoušek CrossFitu se určitě nenudil.

Lowlands Throwdown Classic

Od pátku až do neděle jsme mohli sledovat online závody Lowlands Throwdown Classic, poté verzi semifinálovou, kde se o svoje místo na Games rvali ti úplně nejlepší z Evropy.
Torian Pro, které se konalo v Austrálii a o svoje místo zde bojovali všichni atleti z Oceánie.
Poslední probíhající závod byl o tomto víkendu Syndicate Throwdown, který probíhal v Americe.

Lowlands Throwdown se účastnilo hned několik závodníků z České republiky.

Nejlepší výsledek se podařil Honzovi Hanákovi z CrossFit Zlín, který skončil v kategorii Masters 35-39 let na druhém místě. Na první místo ztrácel celkem 39 bodů. Honzovi o kousek uteklo Semifinále CrossFit Games, ale věříme, že příští sezónu přijde ještě lepší a v semifinále se bude rvát o svoje místo na CrossFit Games.

Skvělý výsledek převedli v kategorii smíšených týmu The Team, za který závodil Petr Špaček (Los Podolos), Tomáš Hejna (CF Hradec Králové), Adéla Rybová (CF Hradec Králové) a Kačka Lízlerová (Power of Development).
Těm se podařilo skončit na celkovém třetím místě. Na druhé místo jim chyběly 2 body a na první 5 bodů.
Neskutečný výkon předvedli všichni z nich a snad je příští rok uvidíme mezi TOP týmy usilující o svoje místo na CrossFit Games.

Petr Špaček

Lowlands s novou příchutí.
Kombinace CrossFit games semifinals a Lowlands classics, přilákala do Amsterodamu opravdovou evropskou špičku. Závody se konaly v obrovské hale, kterou velmi hezky zaplnili diváci a vytvořili místy až elektrizující atmosféru a každý si ji musel naplno užít. The Team skončil na 3. místě. Bylo to těsné na vítězství tam bylo!

Jako atlet bych si přál, aby se taková akce konala i v Praze. Jako organizátor však vím, že je to nesmírně náročné a hlavně je to o pořádném balíku peněz. CrossFitu by prospěla výraznější mediální propagace. Získat velkého partnera, který by se chtěl na takové akci podílet.

Přilákat nové lidi, mladé cílevědomé sportovce, kteří na sobě budou pracovat.

Petr Špaček, CF-L1

Ve stejné kategorii týmu závodili také závodníci Adam Ondroušek (CF Hometown), Adam Friedl (CF Hometown), Radka Cihlářová (CF Hometown) a Tereza Lejčková (CF With us). Jejich tým nesl název Adams‘ Girls.
Ti skončili na celkovém 15. místě.

V kategorii žen Masters 40-44 let skončila na krásném pátém místě Ria Hrušovská z CrossFit Hometown, které se povedl skvělý comeback, kdy po prvním workoutu byla až na 19. místě a skvěle se tak nakonec vytáhla.

Dalším naším závodníkem byl Marek Vácha z Get upu. Ten skončil na celkovém 11. místě, což je určitě skvělý výsledek, když vezmeme ohled na to, že první WOD se mu moc nepovedl a skončil v něm 33.
Marek bojoval až do konce a věříme, že v 25 letech toho má ještě hodně před sebou a třeba to bude naše další naděje na CrossFit Games.

Marek Vácha

Do Amsterdamu na Lowlands Throwdown jsem jel, abych ze sebe vydal vše co ve mně momentálně je.

Myslím, že se mi to v každém workoutu povedlo a celkově 11. místo v takovéto konkurenci beru pozitivně.

Některé wody mi sedly hezky, jiné mi zase naopak ukázaly kde mám mezery a na čem je potřeba více pracovat. Celkově atmosféra závodů i organizace byla naprosto skvělá. Závod se konal v obrovské hale, která byla rozdělena do několika arén, takže jsme občas, když to časově vyšlo, mohli jít hned vedle, podívat se na závody Semifinals, tedy 30 top závodníků v Evropě, kteří bojovali o postupové místo na CrossFit Games 2022.

Nové zkušenosti i motivace do tréninků načerpány, tak uvidíme jak to půjde na dalších závodech sezóny. Zatím je v plánu Bohemian Throwdown, The European Championships a možná v Bcross Winter Classic.

Marek Vácha

V rámci semifinále se podařilo vybojovat postup Lazaru Dukicovi, legendárnímu BKG, Uldisu Upenieksovi, Moritzi Fiebigovi a překvapivě se na Games podívá i Enrico Zenoni, který se celým semifinálem nenápadně probojovával až na postupové místo.
Enrico Zenoni závodil i v Česku v zimě na Bcross Winter Classic, kde vybojoval v týmu první příčku.

Mezi ženami poměrně suverénně zvítězila Laura Horvath, druhá byla Karin Freyová, třetí Gabriela Migala, čtvrtá Matilde Garnes a poslední postupovou příčku vybojovala Lucy Campbell z Británie.

V týmu zvítězil suverénním způsobem CrossFit Reykjavík, když vyhráli každý WOD.

Torian Pro

Dalším závodem byl Torian Pro, kde byla v obou kategoriích velmi nadupaná startovní listina, ale zde postupovali pouze 3 muži a 3 ženy.
Mezi muži urval postup Jay Crouch, návrat se povedl Ricky Garardovi, který bude určitě chtít předvést velké věci na CrossFit Games a posledním postupujícím je Bayden Brow.

Mezi ženami jsme se dočkali klasické nadvlády od výjimečné Tii Clair Toomey, která ovládla všechny workouty. Druhá skončila Kara Saunders a třetí Ellie Turner.

Mezi týmy zvítězil CrossFit Urban Energy.

Posledním ze série závodů byl Syndicate Crown.

Zde dominoval úřadující šampión Justin Medeiros. Na druhém místě skončil Jayson Hopper, třetí byl Cole Greashaber, čtvrtý byl mladičký Tudor Magda a poslední postupující příčku si zajistil Will Moorad.

Mezi ženami se podařilo zvítězit Haley Adams, druhá byla Alexis Raptis, třetí Paige Semenza, Čtvrtá K. E. O’Connell a poslední postupující na CrossFit Games je Christine Kolenbrander.

Mezi týmy očekávaně zvítězil CrossFit Mayhem Freedom.

Je za námi napínavý víkend a ještě několik dalších před námi, na které se už teď těšíme.

Všem Českým závodníkům gratulujeme ke skvělým výsledkům a těšíme se na ně na dalších závodech.