O víkendu se konalo hned několik závodů a přinášíme krátký report z nich.

Na tomto závodě, kde závodili jenom páry, jsme měli velké zastoupení.

RX MUŽ + MUŽ
RX ŽENA + ŽENA

MASTERS MUŽ + MUŽ
MASTERS ŽENA + ŽENA

V kategorii REGULAR MUŽ + MUŽ skončili na krásném třetím místě kluci z CrossFit With Us, Tomáš Gall a Lukáš Kobza závodili za tým Dřeváci.
Placku vybojovali především druhým a třetím workoutem, které vyhráli.

Dalším týmem z CrossFit With Us v této kategorii byl tým Gin&Tonic a kluci Milan Guman a Petr Bauer, kteří skončili na desátém místě.

Neuvěřitelnou jízdu předvedly Vačice, také z With Usu a za ně Terka Lejčková a Andrea Skolková. Obě předvedly skvělé výkony a nechaly za sebou celé startovní pole.
Na druhý tým měli náskok 2 body.

CrossFit With Us

Mezi RX muži se podařilo vybojovat ve velké konkurenci skvělé druhé místo Tomášovi Hejnovi z Hradce a Péťovi Špačkovi z Los Podolos.
Kluci závodili za tým CrossFit Los Podolos.
Na první místo ztráceli 5 bodů a přetahovaná to byla až do konce.
Skvěle se jim podařil třetí WOD – Climb the Ladder, ve kterém skončili na děleném prvním místě.
Oběma se podařilo trhnout 120 kg.

CrossFit Los Podolos

V kategorii RX ženy závodily holky Kačka Lízlerová a Míša Čudlmanová za tým Pusinky.
Holky skončily na celkovém šestém místě.
Podařilo se jim vyhrát hned první WOD – Pull at the same time, který se skládal z běhu a veslování.

Před Peťou Špačkem, Tomášem Hejnou, Kačkou Lízlerovou a Adélou Rybovou je teď velká výzva v podobě Lowlands Throwdown, kam se jim podařilo dostat s jejich týmem The Team ze čtvrtého místa a určitě se na tomto prestižním závodě budou chtít porvat o medailové umístění.

CrossFit Games QuarterFinals

Od pátku se zároveň konalo CrossFit Games Quarterfinals, kde jsme měli také několik závodníků.

MASTERS ŽENY 35 – 39 LET
Největší výsledek zaznamenala Aneta Tucker, které se podařilo vyhrát Quarterfinals celosvětově a postoupila tak do semifinálové části.
Aneta určitě bude chtít zaútočit na svůj nejlepší výsledek z CrossFit Games, kde v kategorii Masters 35-39 let vybojovala loni třetí místo.
Aneta v Quarterfinals závodila proti několika závodnicím, které se v minulosti účastnily CrossFit Games v elitní kategorii a všechny je porazila.
Nejlépe jí sednul druhý WOD, ve kterém skončila na druhém místě.

Aneta Tucker

MASTERS MUŽI 35 – 39 LET
V této kategorii opět letos bojoval o co nejlepší umístění Honza Hanák.
Celkově skončil na 40. místě a bohužel se do semifinále nedostal.
Nejvíce se mu povedl třetí WOD, ve kterém skončil na devátém místě.

MASTERS MUŽÍ 40 – 44 LET
Zde bojoval o umístění Filip Trojovský z CrossFit Destiny a nevedl si vůbec špatně.
Filip byl v této kategorii první rok a skončil na 146. místě.
Dost pravděpodobně je to pro Filipa v této kategorii teprve začátek a v následujících letech se můžeme těšit na jeho útok na TOP30 a postup do Semifinále.

MASTERS ŽENY 40 – 44 LET
V této kategorii se předvedla Ria Hrušovská, která skončila na 143. místě, což je dle jejích slov splněný cíl.
Ria se netají tím, že by se jednoho dne chtěla dostat na Games.
Určitě se tak můžeme těšit na příští rok, kdy Ria bude bojovat o ještě lepší umístění a vstupenku do semifinále!

MASTERS ŽENY 45 – 49 LET
Zde se představila Péťa Jusková z CrossFit Liberec a nevedla si vůbec špatně.
Celkově skončila na 49. místě, což je pro ni velký úspěch.
Péťa má určitě na to, aby příští rok zabojovala o TOP30 a dostala se tak do semifinále.
Budeme jí fandit!

A teď české naděje a kategorie..
GIRLS 16-17 LET
Zde jsme měli hned dvě závodnice, které skončily za sebou.
Tou lepší byla Veronika Voříšková z CrossFit Plzeň, které se podařilo skončit na 28. místě a vybojovala si tak vstupenku do Semifinále, kde bude chtít určitě bojovat o postup na CrossFit Games.
Mezi Evropankami skončila na 7. místě, takže to určitě není nereálné a budeme věřit, že se jí to povede!

Veronika Voříšková

Hned za ní skončila Anička Kremličková, která se loni dokonce účastnila CrossFit Games v kategorii Girls 14-15 let. Aničce se také podařilo probojovat do Semifinále a určitě pomýšlí na možný postup na Games.

Jsme moc rádi, že máme takto talentované závodnice a věříme, že se holky poperou o co nejlepší výsledek a na Games pojedou obě!

text: Martin Pavliš z workout.eu

zdroj fotek: instagram.com/crossfitwithus instagram.com/p/CcvRvFhjXSi instagram.com/veronika_voriskova

Petr Špaček

Swissthrowdown 2022 - Do Švýcarska jsme se vydali po třech kvalifikačních workoutech. Standardně bychom to rozdělili do 2- 3 tréninkových dní, ale jelikož jsme byli v časovém presu, zvládli jsme vše naráz. Naše výkony stačily s přehledem na top 10, ale díky chybně zapsanému výsledku jsme se tak tak prokousali do závodů z 28. místa.
Startovali jsme tedy v první vlně elitního heatu. Není to výhodná pozice. Soupeři mají prostor analyzovat taktiku, připravit se, hecnout se. Věděli jsme, že pokud chceme udělat nějaký výsledek, musíme jít na hranu našich možností i za cenu, že se „uvaříme“. Nechtěli jsme odjíždět s pocitem, tady jsme mohli ještě přidat. To se nám vlastně podařilo. Druhý den jsme již startovali s nejlepšími týmy a druhé místo již nepustili.
Zázemí a připravenost zdejší arény byla na nejlepší úrovni. Časový plán seděl, rozhodčí (judges) odváděli dobrou práci. Bylo zajímavé pozorovat jak je pestrá zdejší CrossFitová komunita, a že i ti dříve narození mají o tento sport zájem ať už je to aktivně nebo pasivně.
Dařilo se i ostatním českým týmům, které předváděli výborné výkony a určitě, se tak již brzy dočkáme jejich účasti v Elitní kategorii, na kterou jistě již mají!