Více informací

Zpět na výpis novinek

BCROSS WINTER CLASSIC 2021

Bcross Winter Classic je minulostí a klukům z BCROSSU se opět povedlo uspořádat něco neskutečného.
Po nucené pauze v roce 2020 se konečně mohly závody uskutečnit na živo a proběhlo to ve velkém stylu.

Zimní závody se uskutečnily na výstavišti v Českých Budějovicích.
Nejdříve byla k vidění kategorie SPORT v sobotu, a poté kategorie ELITE v neděli.

Závody navštívil například UFC zápasník Jirka Procházka nebo ANABOLIC HORSE - Honza Krasinský.

V sobotu jsme mohli sledovat týmy MUŽ + MUŽ a MUŽ + ŽENA.
V první zmíněné kategorie zvítězil tým Bulldog, za který závodil Peter Kollar a Lukáš Jager.
Na druhém místě byl tým Evolution Legend složený z dvou borců Luboš Novák a Martin Janoušek.
Na třetím místě skončil tým kluků z Liberce z GoodFellas, za který závodil Frencis a Michal Ševčík.

V této kategorii závodil také jeden z nás (Martin) společně se svým parťákem Michalem Schwarzem.
Kluci závodili za tým DOBROU NOC a skončili na 7. místě.

Pocity ze závodů týmu DOBROU NOC - Martin a Michal

„Po 7. místě v kvalifikaci jsme si věřili na TOP10, ale věděli jsme, že to bude hodně těžký v konkurenci, která tam byla. Na závody jsme se hodně těšili i přesto, že se skoro do poslední chvíle nevědělo, jestli budou.

Hned první WODKO jsme totálně pokazili, protože jsme nebyli vůbec sehraný a skončili jsme až na 29. Místě. V tu chvíli jsme věděli, že TOP10 by byl na konci dne zázrak. :-))

Do 2. WODKA jsme šli s tím, že tam necháme všechno a zkusíme zamakat. Šlo o kapacitu, kterou jsme oba v přípravě dost jeli, takže jsme si věřili. Veslo, thrustery a anglány nám docela sedí.
WODKO mělo dvě části, v první části jsme skončili o bod druzí a v té druhé 11. což nás vyšvihlo na 12. Místo celkově a začali jsme věřit.

Do 3. WODKA jsme šli s tím, že bychom se chtěli posunout do TOP10.
Rozjeli jsme to celkem dobře, ale po 2 minutách nám bohužel přestal fungovat Bike Erg, takže jsme měli takovou menší zástavu srdce… :-))
Naštěstí to pořadatelé skvěle vyřešili a na konci jsme jeli ještě 2 minuty po CAPU, kdy všichni skončili, abychom o žádný čas nepřišly. Celý hlediště nás hnalo a nakonec jsme z tohohle workoutu brali 7. místo, což nás posunulo na 10. místo celkově.

Teď už byl cíl jasnej a to udržet tohle místo.

Poslední WODKO byla gymnastika s jednoručkou a box jumpy.
Věděli jsme, že muscle ups v tomhle workoutu budou rozhodující a rozdělí výsledkovou listinu, což se taky stalo.
Workout nám celkem sedl a skončili jsme na 12. místě, což nám dalo celkově 7. místo, v který jsme po prvním wodku ani nedoufali.

Za nás byly závody úplně skvěle uspořádány a moc jsme si je užili.
Pořadatelům tak patří velký dík a my se těšíme na další závody!“

V týmech MUŽ + ŽENA bral první místo s přehledem tým For the first time, za který závodil Jiří Formánek a Gabriela Nováková.
Druhé místo bral Denis Rod a Miloslava Stepkova.
Na třetím místě skončil tým Mně se nechce, za který závodila Klára Kopecká a Lukáš Šipka.

V neděli se představila kategorie ELITE, kde opět závodili závodníci v týmech MUŽ + MUŽ a MUŽ + ŽENA.
V kategorii MUŽ + MUŽ jsme měli zastoupení, kdy Petr ŠpačekLos Podolos a Ondra PokornýCrossFit Strahov závodili za tým WORKOUT.EU.

Kluci tady byli určitě za favority, jelikož závody několikrát v minulosti vyhráli.
Nakonec skončili na krásném třetím místě v nabité konkurenci.

Závod absolutně ovládli závodníci z Itálie za tým KingsBox Italia, kteří brali první místo hned ve 4 z 6 workoutů.
Na druhém místě se pak umístil tým Dva na A, za který závodil Áron Lisý a Adam Zubek.

Pocity ze závodů týmu WORKOUT.EU - Petr a Ondřej

Jste spokojeni s výsledkem? Ano a ne. Myslím, že jsme podali dobrý výkon, za který se nemusíme stydět. Podařilo se nám opět stát na stupních vítězů mezi slušnou konkurencí. Z každých závodů si člověk musí odvést nějakou zkušenost. Pro nás to bude přílišná opatrnost ve workoutu č. 1.
Na závodech jako je tento, kdy jsou týmy velice vyrovnané není příliš prostoru pro taktizování. Tím spíš jedná-li se o veslování. Veslovat umíme všichni a je to pouze o tom kdo chce víc.. Houby nám bylo platné, že jsme v součtu nasbírali hezkých 270kg v součtu (125 snatch, 145 clean and jerk) a skončili na 2. místě ve workoutu, když jsme v první části skončili 9. V disciplíně, která rozhodně není naši slabou, jen velkou neznámou v této kombinaci. Zkus vybombit 3 min. na vesle, jak potom bude vypadat tvůj dřep, no, těžko říct, pokud nemáš zkušenost z tréninku. Takže se to nechá pochopit, ale pakliže máme nejvyšší ambice, v takovém to workoutu musíme jít více do rizika.

WOD 1
Zbývající workouty jsme zvládli dobře a nemáme si co vyčítat. Za zmínku stojí výkon Italského týmu, který byl suverénní. Atmosféra, organizace a workouty všechno šlapalo na jedničku. Díky za fajn víkend a na viděnou zase příště.

V kategorii MUŽ + ŽENA vyhrál s přehledem tým Brutus Vibes, za který závodila Lucia Kršková a Matúš Ďudík. Těm se podařilo vyhrát hned 3 workouty.
Na druhém místě se umístil tým CFHK, za který závodil Tomáš Hejna a Adéla Rybová.
Na třetím místě jsme se dočkali neuvěřitelného výkonu a překvapení zároveň, kdy nakonec medaili bral tým Teen Heroes vol. 2, za který závodila Anička Kremličková, která byla letos na CrossFit Games a Štěpán Hach. Aničce je 15 a Štěpánovi 17, tudíž se máme určitě od obou ještě na co těšit v následujících letech a třeba právě jeden z nich bude brzy reprezentovat naši zemi v Elitní kategorii na CrossFit Games.

Další závody jsou za námi, a my už se těšíme opět na letní Big Summer Games.