Více informací

Zpět na výpis novinek

Longlift 2022

Nový národní rekord v Logliftu – Fit Effect Loglift Cup 2022

Zdravím čtenáře a zákazníky Workout.EU, které sama dlouhodobě navštěvuji v rámci pořizování sportovního vybavení a obuvi ke cvičení. Při každé návštěvě skvěle poradí a jsou to mistři v oboru. O to víc jim velmi děkuji za podpoření naší akce – „Fit Effect Loglift Cup“ v Kladně, kterou podpořili cenami pro závodníky a podpořili tak naši myšlenku „Zvedej a pomáhej“.

Závodníci byli z cen nesmírně nadšení a v duchu přátelství a skvělé atmosféry jsme byli i svědky krásného gesta od Ondry Šoukala, který vyhrál kategorii do 80 kg (U80) a svou hlavní cenu, kterou byl opasek Workout.eu daroval závodníkovi Vítkovi, který opasek zatím neměl. Což sklidilo od početného publika velký aplaus.

Závod byl pod taktovkou Lukáše Berana, který se rozhodl uspořádat sportovně charitativní akci pro „silné chlapy s dobrým srdcem“ a zároveň podpořit ryze mužskou záležitost – nadaci Muži proti rakovině – Movember. Podařilo se mu startovné od všech závodníků věnovat nadačnímu fondu – přes týmovou sbírku, kde ho můžete také podpořit.

Do kladenského gymu Fit Effect se 30.4.2022 sjelo téměř 70 závodníků z celé České republiky, aby poměřili své síly v královské strongman disciplíně, log liftu. Ve zdvihu klády několik let dominoval Jiří Vytiska, který překonával svůj vlastní rekord a od roku 2017 se nikomu nevedlo překonat váhu 180 kg. Jiří se také přijel podívat a nakonec i závodil, tentokrát v kategorii Masters, ale i tak pohlídal regulérnost závodu.
Soutěžní den začal vážením závodníků, kteří byli rozděleni do kategorií podle své tělesné váhy a věku.
Závodilo se tedy v kategoriích: Junioři do 18let, muži do 80 kg, do 90 kg, do 105 kg, Open a Masters od 40 let. Ženy se do závodu nepřihlásily.
Podpořit myšlenku #zvedejapomahej a pokořit rekord se pokoušeli powerlifteři, strongmani, crossfiteři, ale i amatéři a sportovní nadšenci. V závěru dne přišla na řadu kategorie Open, kde bylo několik možných adeptů s výkony na nový rekord. Ten byl nakonec překonán hned několikrát. Zadařilo se Tomáši Sikorovi a Lukáši Pepřovi.

Úspěšnějším, v tomto „bratrském“ boji mezi závodníky z brněnského SPC gymu, se stal 23letý powerlifter a profesionální strongman, Lukáš Pepř, který posunul nový Český rekord až na úctyhodné číslo 193,4kg.

Organizátor potvrdil, že se první ročník logliftu vydařil nad očekávání a na podzim chystá další závod, tentokrát zdvih osy – trapbar – Movember Trapbar Cup vol.2. Více se dozvíte, pokud budete sledovat na sociálních sítích @movember_trapbar_cup